Rector Novo College & School voor Doeners (werktitel)

Lopende vacatures

Organisatie

Geplaatst op:

Solliciteren t/m:

Profiel

Een koersvaste en verbindende rector voor het Novo College en de School voor Doeners (werktitel)

In Maastricht wordt gewerkt aan een nieuwe school: met als werktitel de School voor Doeners! Deze school wordt gevormd door het huidige Bonnefanten College en VMBO Maastricht. 
Er is in de afgelopen periode hard gewerkt aan deze nieuwe school en nu breekt de volgende fase aan: het aanstellen van een eigen rector.
Deze rector is niet alleen verantwoordelijk voor de School voor Doeners, maar ook voor het Novo College in Maastricht.
De collega’s van het Bonnefanten College en VMBO Maastricht zijn al geruime tijd aan het bouwen aan de School voor Doeners. Inmiddels is er een missie en een visie ontwikkeld. De insteek is om een nieuw, praktisch gericht onderwijsaanbod neer te zetten voor vmbo én havo. De leerling staat hierbij centraal en het team staat om de leerling heen. In het schooljaar 2026-2027 gaat de brugklas van deze nieuwe school van start.
Het Novo College biedt Eerste Opvang Anderstaligen (EOA) aan ca. 500 leerlingen. De school is erop gericht om leerlingen die de Nederlandse taal en cultuur (nog) niet machtig zijn voor te bereiden op de Nederlandse maatschappij en het Nederlandse onderwijssysteem. De kernwaarden zijn: Bloei – Ontmoeten – Harmonie. Deze school is momenteel gevestigd op één locatie in Maastricht. 

De rector is als integraal leidinggevende eindverantwoordelijk voor de realisatie van de primaire onderwijstaken en bijbehorende organisatorische en beheersprocessen.
Het College van Bestuur is het bevoegd gezag van LVO en verantwoordelijk voor het school overstijgend onderwijsbeleid, personeelsbeleid, financieel beleid en huisvestingsbeleid. De rector geeft sturing en leiding aan de onderwijsprocessen binnen de school en legt daarover verantwoording af aan het College van Bestuur. De rector maakt onderdeel uit van het rectoren-overleg van de stichting. Hierin vertegenwoordigt de rector de school, is hij/zij medeverantwoordelijk voor het collectieve belang en levert de rector een bijdrage aan de ontwikkeling van het strategisch beleid van de stichting.

Context
  • In het schooljaar 2026/2027 start de brugklas van de School voor Doeners. Deze schoolnaam is de werktitel; een nieuwe schoolnaam volgt nog. Dit wordt de enige school in Maastricht voor vmbo. Het onderwijsaanbod bestaat echter niet alleen uit vmbo, maar ook uit een praktijkgerichte havo.
  • De teams van de betrokken scholen, VMBO Maastricht en het Bonnefanten College, werken hard om te zorgen dat de nieuwe school vanaf de open dag een stevige positie inneemt in het voortgezet onderwijs in Maastricht. Zij bespreken samen hoe, conform de missie en visie van de school, het onderwijs vormgegeven gaat worden. Op diverse onderwerpen zijn al bouwteams geformeerd, bestaande uit teamleden van beide scholen, om bijvoorbeeld met elkaar te bespreken hoe de ondersteuning van leerlingen ingericht gaat worden en welke gedragsregels van toepassing zijn. Dit proces loopt en wordt met veel belangstelling gevolgd door de teams.
  • De leerlingen van de hogere klassen op het Bonnefanten College en VMBO Maastricht zullen naar verwachting in 2027 allemaal verhuizen naar de locatie van de nieuwe school, in het gebouw van VMBO Maastricht. Op termijn volgt dan nieuwbouw, de oplevering staat gepland in 2031
  • Het Novo College staat stevig en het team is gewend aan veel eigen regelruimte. De school moet waarschijnlijk in 2027 verhuizen naar twee (tijdelijke) locaties.


De opdracht 
  • Als onderwijskundig leider het samen met het team realiseren van een nieuw concept op de School voor Doeners en de daarbij behorende faciliteiten in een nieuw schoolgebouw uitdenken.
  • Als trots boegbeeld van de school het vmbo en deze havo in Maastricht krachtig promoten en daarbij tevens de belangen van het Novo College behartigen. De ingezette vernieuwingen op de nieuwe school durven doorzetten. Actief aanwezig zijn in relevante netwerken van bedrijven, overheid en maatschappelijke instanties.
  • Blijven inzetten op het bij elkaar brengen van twee schoolculturen en daarin zelf een verbindende voorbeeldfunctie vervullen.
  • Heldere verwachtingen uitspreken en teamleden eigen regelruimte bieden, passend bij de setting van het Novo College en bij de overstap naar TAO (Teamgecentreerde ArbeidsOrganisatie) op de School voor Doeners.
  • Het begeleiden van de transitie/uitfasering van de hogere klassen van VMBO Maastricht en het Bonnefanten College. 
  • Een goede balans vinden tussen de verantwoordelijkheid voor het realiseren van een nieuwe school en het bewaken van de goede kwaliteit van onderwijs op het Novo College.
  • Het waarderend perspectief uit Horizon 2025 (strategisch beleid van LVO) stimuleren en realiseren. Er wordt momenteel gewerkt aan nieuw strategisch beleid voor de periode tot en met 2030. Een creatieve bijdrage leveren aan de ontwikkeling en ambities van LVO. Actief verbinding zoeken met collega rectoren in de regio en als totale groep. Medeverantwoordelijkheid samen met de andere collega-rectoren voor de ontwikkelingen van de stichting LVO als geheel.


Persoonlijkheidsprofiel
  • Met verve de rol van ambassadeur vervullen voor de teams van de betrokken scholen en met een groot hart voor de doelgroepen. Zichtbaar voor leerlingen, ouders én medewerkers.
  • Een leidinggevende die collega’s en leerlingen vanuit waardering tegemoet treedt, innovatie stimuleert, durft te delegeren, focust op doelen in plaats van details en voortgang en doelen bewaakt. Besluitvaardig en koersvast. Creatief en onafhankelijk.
  • Een rector met gevoel: mensgericht, verbindend en een luisterend oor bieden aan OP en OOP. Werken middels korte lijnen en het geven van vertrouwen. Koersvast en resultaatgericht.
  • Oprecht, welbespraakt, aanspreekbaar en zorgvuldig in communicatie. Plezier beleven aan het werken met een diversiteit aan stakeholders.


Selectie-eisen
  • Leidinggevende ervaring in vmbo, havo en/of MBO
  • Academisch werk- en denkniveau
  • Ervaring met strategisch positioneren van een (nieuwe) organisatie
  • Ervaring met het slaan van bruggen tussen (team)culturen
  • Ervaring met onderwijsfinanciën/bedrijfsvoering.

Selectiewensen
  • Een netwerk in de regio, bij voorkeur kennis van de lokale setting in Maastricht.

Dit is een korte samenvatting. Ga je solliciteren?

Je vindt het volledige organisatie- en functieprofiel hieronder.
NB Dit geldt niet bij interim-vacatures.

Download het volledige profiel

Belangrijke informatie

Week 5 t/m 8 Kennismakinggesprekken met adviseur Beteor

11 en 12 maart Eerste sollicitatieronde met selectiecommissie

18 maart Tweede sollicitatieronde met selectiecommisie

23 maart Sollicitatieronde met adviescommissie

25 maart Kennismaking met voorzitter CvB & arbeidsvoorwaardengesprek


Neem contact op met Miriam Valk-Koenders

Wil je graag in contact komen met de adviseur voordat je besluit om te solliciteren? Bel of mail dan gerust.

Veelgestelde vragen

Heb je gesolliciteerd? Dan kun je gebeld worden voor het inplannen van een kennismakingsgesprek met de adviseur van Beteor. Houd de data die hiervoor in het organisatie- en functieprofiel opgenomen zijn dus onder voorbehoud vrij in je agenda. Wil je graag een kennismakingsgesprek met de adviseur voordat je besluit te solliciteren? Neem dan even contact op om de mogelijkheden te bespreken.
Op basis van het functieprofiel, de kennismakingsgesprekken in de searchfase én de ingestuurde cv’s/brieven selecteert de adviseur die de procedure begeleidt een aantal kandidaten. Zit jij in deze selectie? Dan presenteert de adviseur je aan de opdrachtgever.

De opdrachtgever selecteert nu kandidaten voor de voorselectiegesprekken. Na de voorselectiegesprekken kun je worden geselecteerd voor een gesprek met de ingestelde benoemings(advies)commissie (BAC).

Als je geselecteerd bent voor een gesprek met de BAC, ontvang je een uitnodiging om een online assessment te maken; de LeiderschapSelector.

In deze eerste gespreksronde ga je in gesprek met de door de opdrachtgever ingestelde benoemings(advies)commissie. Je krijgt tijdens dit gesprek de gelegenheid jezelf te presenteren en ook kun je zelf vragen stellen.

Ga je door in de procedure? Een aanvullend assessment met onder andere simulatie-oefeningen en gesprekken kan onderdeel zijn van de procedure.
In deze laatste ronde geeft de BAC een advies over de benoembaarheid van de kandidaten. Afhankelijk van de procedure-inrichting kan dit ook na de eerste gespreksronde plaatsvinden.